صبا باتری
باتری برلیانس
فروردین 30, 1400
صبا باتری
باتری ون وانا
فروردین 30, 1400

باتری تیبا

صبا باتری

باتری اطلس ، صبا باتری

باتری تیبا : سایپا در سال 1344 با سرمایه اولیه 160 ملیون ریال با نام شرکت ایرانی تولید اتومبیل سیتروئن ایران تاسیس گردید. نام شرکت در اوایل سال 1354 به شرکت سهامی عام ایرانی تولید اتومبیل با نام انحصاری سایپا تغییر یافت . در آذر 1360 تحت سرپرستی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفت .

سهام شرکت در اواخر سال 1374 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و در دی ماه سال 87 ، 51 درصد از سهام آن در بورس واگذار شد . نخستین خودروهای این شرکت وانت آکا و سواری ژیان نام داشتند و در ادامه خودروهای ژیان مهاری و ژیان پیکاپ نیز تولید شد . در حال حاضر محصولات سایپا و شرکت زیر مجموعه آن پارس خودرو ، سهمی بیش از 40 درصدی در بازار ایران دارند .

 

 

  • تیبا به عنوان نخستین خودروی به اصطلاح ملی سایپا در سال 1387 و در ابتدا با نام مینیاتور رونمایی شد . در حالی که پروژه ساخت آن حدود 10 سال قبل با کد S81 آغاز شده بود . در اصل این خودرو تلفیقی از قطعات پراید ، ریو و تا حدودی رنو L90 ساخته شده بود .
  • این خودرو اولین محصول سایپا محسوب می شود که روی پلت فرم موسوم به X200 این شرکت ساخته شده و بعدا به عنوان پایه ای برای ساخت محصولات آینده سایپا مثل ساینا و کویک مورد استفاده قرار گرفت.

  • سایپا برای تمام ماشین های تیبا باتری 50 آمپر اسیدی صبا باتری را نصب می کند که میتوان 55 یا 60 آمپر نیز نصب شود .

 

نوین باتری : نمایندگی انحصاری برند اطلس – باتری اطلس در سراسر کشور و نمایندگی رسمی صبا باتری ، برنا ، جگلاین ، آسا و پوما

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *